Uczestnicy XX. Międzynarodowego Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zakwaterowani zostaną na bazie Campusu Uniwersytetu Opolskiego.

Do dyspozycji zawodników i opiekunów będzie akademik „Kmiecic” zlokalizowany przy ul. Grunwaldzkiej 31.

Dom Studenta "Kmicic" to akademik bardzo nowoczesny, posiada 240 pokoje na łączną liczbę miejsc studenckich 575 oraz 20 miejsc w pokojach gościnnych.

Zakwaterowanie będzie pokojach 2-3 osobowych, składających się na moduły czteropokojowe z własnym aneksem sanitarnym o wysokim standardzie.

Każdy pokój jest wyposażony w: łóżka, stoły, krzesła, półki wiszące, szafę i lodówkę oraz gniazdka internetowe. W każdym z akademików można korzystać także z bezprzewodowego Internetu w holach akademików.

Sędziowie, organizatorzy, kierowcy i inni zostaną zakwaterowani w akademiku „Niechcic” zlokalizowany przy ul. Katowickiej 87b.

Dom Studenta "Niechcic" jest najnowocześniejszym akademikiem w kraju. Oddany do użytku w 2004 roku obiekt posiada w sumie 453 miejsca noclegowe w tym 13 pokojów gościnnych.

Na jedenastu piętrach znajdują się moduły (9 na każe piętro) dwupokojowe kuchnią i łazienką każdy. Pokoje są dwu i trzy osobowe. Wyjątkiem stanowi pierwsze piętro przystosowane w całości dla osób niepełnosprawnych, gdzie znajdują się pokoje dla dwóch osób, oraz łazienki ze specjalnie przystosowanymi sanitariatami, kabinami natryskowymi oraz umywalkami. Akademik umożliwia studentom dowolne korzystanie z Internetu, gdyż każdy pokój posiada możliwość przyłączenia do sieci.

Na 11 piętrach znajdują się dwie sale przeznaczone do nauki oraz 6 pokoi gościnnych. Parter akademika to głównie pomieszczenia administracyjne, bufet oraz świetlica, gdzie odbywają się liczne spotkania organizowane przez studentów.

Każde piętro posiada pralnie z suszarnią oraz zsyp na śmieci. Wysokości obiektu powoduje, że z ostatniego piętra roztacza się jeden z najładniejszych widoków przedstawiających panoramę miasta Opola. Na 12 piętrze znajdują się pomieszczenia przeznaczone na obserwatorium astronomiczne z salą wykładową dla słuchaczy.

Campus Uniwersytetu Opolskiego

Na terenie miasteczka akademickiego znajdują się 4 domy studenta: Niechcic, Kmicic, Spójnik i Mrowisko oraz boisko wielofunkcyjne ORLIK, które będzie udostępnione w określonych godzinach.

Ponadto do dyspozycji uczestników spotkania będzie nowoczesny budynek Studenckiego Centrum Kultury w którym:

- odbywać się będzie rejestracja uczestników i odprawy z kierownikami delegacji międzynarodowych,
- zlokalizowane będą biura organizacyjne zawodów,
- znajdują się sale w których odbywać się będzie m.in.: dyskoteka dla uczestników spotkania.